Janvāra aktualitātes

capture

Bauskas Bērnu un jauniešu centra Multimediju studijā no janvāra līdz jūnijam norisināsies nebijis audiovizuālās mākslas semināru cikls “NO IDEJAS LĪDZ FILMAI”.

Apmācības vadīs režisors un producents Pāvels Gumennikovs, kurš ieguvis pieredzi gan Latvijā, gan starptautiski ar dažādiem audiovizuāliem projektiem – filmām, reklāmām, mūzikas video. Dažādas nodarbības vadīs jomas speciālisti – aktiermeistarībā, gaismošanā, operatormākslā, montāžā, krāsu korekcijā un producēšanā. Par to kā veidot lielisku mārketinga kampaņu filmām un prezentēt savas idejas mācīs Lāsma Gumennikova.

Semināru cikla laikā jaunieši iegūs teorētiskas un praktiskas zināšanas: attīstīt savas idejas, uzrakstīt scenāriju filmai, iemācīsies filmēšanas pamatus un paši montēs savas filmas. Tāpat jaunieši apgūs prasmes virzīt savas filmas sociālajā vide un sasniegt pēc iespējas plašāku skatītāju auditoriju internetā. Projekta mērķis ir iedrošināt jauniešus veidot savus video projektus un sniegt viņiem zināšanas un tehnisko atbalstu savu ideju realizēšanai.

Jaunieši prezentēs paveikto semināra noslēguma īsfilmu skatē, kas paredzēta mākslas un mūzikas festivāla “Toņi un pustoņi” norises laikā. Tajā īpaši izraudzīta žūrīja, kas pārstāvēs gan mūzikas, gan foto un videomākslu ar vērtīgām balvām apbalvos labākos no labākajiem. Visiem semināru dalībniekiem šī būs iespēja savas filmas izrādīt gan plašajai festivāla apmeklētāju auditorijai, gan pilsētas iedzīvotājiem.

Pirmajā nodarbībā, kas norisinājās 12.janvārī, jaunieši tika iepazīstināti ar visām filmas veidošanas fāzēm un semināra ciklā plānotajām nodarbībām, tika izklāstīts, kas notiek katrā filmas veidošanas posmā. Šī apmācības pirmā nodarbība bija sagatavošanās nākamajām apmācībām, kurās jaunieši jau padziļinātāk varēs iepazīsies ar katru posmu. Pati aizraujošākā aktivitāte jauniešiem šķita, īsfilmas beigu senārīja izveidošana un nofilmēšana uz vietas Bauskas BJC Dzeltenajā mājā vai tās ārpusē brīvā dabā. Katrs filmiņas noslēgums tika analizēts un pārrunātas labās un sliktās lietas.

Jau nākamajā nodarbībā, kas norisināsies 24. janvārī plkst. 15.00 Bauskas BJC Multimediju studijā, būs rakstīšanas treniņs, kā iesildīšanās un pamats ideju meklējumiem. Dažādu filmu žanru īpatnību un klasifikāciju, sava interesantā žanra atrašana. Jaunieši iegūs atbildes uz jautājumiem: kā atrast īsto ideju – no kā sākt, kā izveidot interesantu stāstu? Kā arī iegūs plašas zināšanas par scenārija uzbūves un rakstīšanas pamatprincipiem. Piemēram, kādi varoņi ir interesanti un kāpēc citi garlaicīgi. Kopā tiks veidots galveno tēlu raksturojums un attīstītas idejas. Semināra laikā uzrakstīsim savu pirmo īso, vienas ainas scenāriju, izspēlēsim un nofilmēsim to.

Janvāra pēdējā nodarbībā, 30.janvārī jaunieši apgūs kameras lietošanas pamatus, nepieciešamās tehniskās lietas, lai varētu filmēt savus stāstus.Dalībnieki mācīsies par kameras kustību, kadrējumu. Iegūs zināšanas kā caur kadra uzbūvi, caur kadriem no dažādiem leņķiem var izstāstīt skatītājam dažādas aktiera emocijas. Jaunieši iepazīs kadru dalījumu un pielietojuma mērķus. Tiks iegūtas praktiskas prasmes darbojoties ar kameru. Tiks runāts arī par skaņas un mūzikas nozīmi filmā , kā arī pašās beigās pieķersimies aktiera darbam, kas tiks attīstīs arī turpmākajās nodarbībās.

JA TEV IR IDEJA, PIESAKIES UN KOPĀ RADĪSIM FILMU NO IDEJAS.

capture

Valsts izglītības satura centrs 2016.gadā organizēja interešu izglītības vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu pedagogu metodisko darbu konkursu. Tā mērķis bija aktivizēt pedagogu metodisko darbību kā radošo procesu un pieredzes apmaiņu, izstrādājot mūsdienīgus metodiskos materiālus un popularizējot pedagogu labās prakses piemērus interešu izglītībā. Vienlaikus, izvēloties konkursam tēmu “Manas mājas”, pedagogi tika rosināti sadarbībā ar saviem audzēkņiem domāt par Latviju tās nozīmīgās jubilejas zīmē. Konkursa dalībnieku darbu izstādes un pedagogu pieredzes apmaiņas semināri norisinājās 6 novados. 2016.gada 26.aprīlī Bauskas Bērnu un jauniešu centrā un Bauskas muzejā norisinājās Zemgales reģiona pedagogu metodiskā diena.

Bauskas BJC vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu pedagogi un audzēkņi 18.janvārī devās uz Rīgu, kultūras pili “Ziemeļblāzma”, lai apskatu interešu izglītības vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu pedagogu radošā procesa un pieredzes materiālu izstādi “Manas mājas”. Izstādē iespēja iepazīties ar pedagogu radošo procesu – izsekot ceļam no idejas līdz tās realizācijai audzēkņu darbos. Konkursa laureātu darbi visdažādākās interpretācijās, aicina domāt ne tikai par māju kā arhitektūras formu, bet arī par mājas sajūtu, cilvēkiem, vidi un lietām, kas to rada, par māju kā alegoriju un par mūsu kopīgajām mājām – Latviju.

5.janvārī izstādes “Dabas dziednīca – purvs” atklāšanas capturenodarbība

doc291216-29122016105739-1