Vides izglītība

09.10.2020. klimata parmainas

Dabaszinātnes_pilsētā

VISC seminars 09102020

Vides aktivitātes

Bauskas Bērnu un jauniešu centra interešu izglītības grupās ir izveidojusies tradīcija dot senām lietām otro dzīvi, veicinot videi draudzīgu dzīvesveidu, motivējot atbildīgai rīcībai, samazinot atkritumu daudzumu skolēnu ikdienā. Arī šogad esam iesaistījušies Zaļās jostas rīkotajā Vislatvijas makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai”. Priecīgi ziņojam, ka 4.novembrī vairāk nekā 100 kg makulatūras tika nogādāti pārstrādei.

Aicinām iesaistīties projektā “Atkritumiem Nē!”. Komandu reģistrācija līdz 15.novembrim! Nolikums skatāms šeit: https://www.visc.gov.lv/lv/vides-izglitiba Projektā “Ieraugi, atklāj, saglabā!” var pieteikties visu laiku bez termiņa ierobežojumiem. Nolikums skatāms šeit: https://www.visc.gov.lv/lv/vides-izglitiba

Abi projekti piemēroti arī attālinātām mācībām, uzdevumus var veikt skolēni individuāli vai kopā ar ģimeni.

Saudzēsim sevi un Latviju!

Zemkopības ministrija rīko konkursu “Mūsu mazais pārgājiens”. Konkursa nolikums šeit https://www.zm.gov.lv/mezi/statiskas-lapas/konkursi-un-pasakumi/musu-mazais-pargajiens?nid=483​ Lai piedalītos konkursā, kolektīvam jāveic literatūras un citu informācijas avotu izpēte par kultūrvēsturisko notikumu mijiedarbību ar meža nozari un jādodas izpētes pārgājienā vai ekskursijā. Pēc tam jāsagatavo radošs izpētes darbs – pārgājiena vai ekskursijas apraksts brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā formā par interesantiem novērojumiem un atklājumiem, papildinot aprakstu ar literatūras un citu informācijas avotu izpētē iegūto informāciju, kā arī ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.). Vēl ir jāsagatavo 10–20 sekunžu garš konkursa dalībnieka videopieteikums jeb vizītkarte un 3–5 minūšu garš videopieteikums par projekta norises gaitu, tajā iekļaujot arī fragmentu no pārgājiena vai ekskursijas.

Pieteikuma veidlapa konkursa dalībniekam jāaizpilda līdz 2020. gada 12. novembrim. Arī izpētes darbs jāiesniedz līdz 2020. gada 12. novembrim (pasta zīmogs), nosūtot pa pastu Zemkopības ministrijas Meža departamentam ar norādi “Konkursam “MŪSU MAZAIS PĀRGĀJIENS””. Adrese: Zemkopības ministrija, Meža departaments, Republikas laukums 2, Rīga, LV-1981.